top of page
  • Yazarın fotoğrafıSmartEd Danışmanlık

Üretken Yapay Zeka’nın Geleceği Raporu

Üretken Yapay Zeka’nın Geleceği Raporu, endüstrilerin ve toplumun, insan-makine işbirliğindeki bir sonraki sıçramasını araştırıyor.


Günümüzde pek çok sektör eşi benzeri görülmemiş hız ve boyutlarda değişimle karşı karşıya. Böylesine hızlı hareket eden, karmaşık ve belirsiz bir değişim, her zamankinden daha güçlü enerjik yapay zeka yeteneklerinin ve uygulamalarının ortaya çıkmasıdır.


Bu değişiklikler sizin ve işletmeniz için ne anlama geliyor? Hem riskleri hafifleterek hem de üretken yapay zekadan kaynaklanan fırsatları yakalayarak nasıl eğrinin bir adım önünde kalabilirsiniz?


Bu tür geçişlerle başa çıkmak için kuruluşlar, belirsizliği kucaklayan ve yıkıcı güçleri hesaba katan yeni strateji ve planlama yaklaşımlarına ihtiyaç duyar. Stratejik öngörü, trend taraması, senaryo oluşturma ve risk ve fırsatın tanımlanması ile, strateji ve inovasyon ekiplerinin belirsizliğe ve karmaşıklığa rağmen sistematik ve proaktif bir şekilde ilerlemesini destekleyen güçlü bir yöntem olabilir.


Bu Stratejik Öngörü Çalışmasında, öngörü metodolojilerini herkesin aklında olan büyüleyici bir güce uygulanıyor: Üretken Yapay Zeka. 2026'da dünyanın canlı ve bütünsel bir resmine dayalı olarak izlenecek 30 trendler ve 40 iş fırsatı belirleniyor.


Üretken Yapay Zeka aracılığıyla açığa çıkarılan teknik yeteneklerin genişlemeye devam ettiği ve düzenleyici ortamların sorumlu kullanımı teşvik ettiği bu dünyada, yenilikçi çözümler için çok sayıda fırsat var. Ev eğlencesinden tıbbi bakıma kadar çeşitli sektörlere ve kullanım durumlarına ilişkin ayrıntılı bir genel bakış için Yaratıcı Yapay Zekanın Geleceği Raporuna linkten ulaşabilirsiniz. https://assets.website-files.com/632b0bdc16573f0b323fc7b1/647f5c96b15cb4f1d22931e9_CD_AI_REPORT.pdf


17 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Yorumlar


bottom of page