top of page
  • Yazarın fotoğrafıSmartEd Danışmanlık

Çalışanların Verimlilik Algısı İle İyi Bir Çalışan Deneyimi Arasında Doğrudan Bir Bağlantı Vardır!

🚨 İşyerinde üretkenlik öznel bir kavramdır ve bireyin hedeflerine bağlı olarak birçok şekilde tanımlanabilir.


💡Kendini çok üretken hisseden çalışanların, üretken hissetmeyenlere göre işlerinden zevk aldıklarını ve bunun için değerli hissettiklerini söyleme olasılıkları daha yüksektir. Ayrıca kendilerini iyi eğitimli ve kuruluşlarına sadık hissetme olasılıkları daha yüksektir.


☝️ Çoğu çalışan kendilerini meslektaşlarından daha üretken olarak değerlendirir, ancak bunun gerçekten doğru olup olmadığını bilmek imkansızdır.


🎯IT ve yazılım çalışanları, İK departmanlarını en üretken olarak değerlendiriyor ve %82'si İK ekiplerini üretken olarak değerlendiriyor.


➡️ Ciphr tarafından yayınlanan yeni bir araştırmaya göre, insanların nerede/nasıl çalıştıkları aynı zamanda üretkenlik algılarını da etkiliyor; kişisel çalışanların, konu üretkenlik ve iş yapma olduğunda uzak ve hibrit meslektaşlarına çok daha az güvendikleri görülüyor. Veriler Haziran 2023'te en az 26 çalışanı olan kuruluşlarda çalışan 1.000 Birleşik Krallık çalışanından alınmıştır. HR viewed as the least productive department by employees - CiphrKendilerini çok üretken olarak değerlendiren kişilerin şunları yapma olasılığı daha yüksektir:

✔️ İş yerinde meşgul / motive hissetmek

✔️ İşlerinden zevk almak / iş tatminine sahip olmak

✔️ Çalışmaları için değerli ve takdir edilmiş hissetmek

✔️ İşlerini iyi yapmak için ihtiyaç duydukları tüm eğitimleri aldıklarını düşünmek

✔️ Kuruluşlarına sadık hissetmek


💪 Çalışanlar işlerine ne kadar bağlı ve motive olurlarsa, kendilerinin, ekip arkadaşlarının, meslektaşlarının, yöneticilerinin, liderlerinin ve organizasyonlarının o kadar üretken olduklarına inanırlar.


👉 Tersine, bağlı olmayan çalışanlar, yöneticilerinin ve liderlerinin üretkenlik düzeyleri hakkında, işlerinden motive olanlara göre çok daha olumsuzdur.


☝️ Bu araştırma, Çalışan Bağlılığının, insanların işlerinin ve kuruluşlarının farklı yönleri hakkında nasıl hissettikleri üzerinde gerçek bir etkisi olduğunu gösteriyor. İnsanların nerede çalıştıklarına dair bulguların üretkenlik algılarını da etkilemesi çok ilginç. Sonuç olarak çalışanlarınızı ne kadar motive ederseniz, kendilerini o kadar üretken hissederler.

 

10 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page